بولتن آنلاين مناقصات بين المللي

مرکز اطلاع رسانی پیمانکاران بین المللی ایران با هدف گسترش فعالیت شرکتهای ایرانی در زمینه اجرای پروژه‌ های عمرانی و صنعتی بین ‌المللی در سال 1387 شمسی (2008 میلادی) تاسیس شده است.

این مرکز در سالهای 2008 ، 2009 و 2010 کتاب "بانک اطلاعات پیمانکاران و مشاوران بین المللی ایران" را با هدف معرفی توانمندیهای شرکتهای ایرانی فعال در زمینه صدور خدمات فنی و مهندسی، منتشر کرده و در اختیار مراجع ذی‌ربط داخلی و بین ‌المللی، قرار داده است. البته نسخه  2010 این کتاب به صورت الکترونیک بر روی سایت این مرکز قرار دارد و برای عموم مراجعان قابل دسترسی و استفاده است.

نظر به تجارب كسب شده در ارتباط با فعالیت شركتهای ایرانی فعال در زمینه صدور خدمات فنی و مهندسی، این مركز در اواخر سال 2009 انتشار مناقصات بین‌المللی كشور سوریه را برای شركتهای ایرانی به صورت بولتن هفتگی آغاز كرد كه پس از مدت كوتاهی، انتشار مناقصات بین المللی كشور عراق را به آن افزود.

این مركز از اواسط سال 2011 انتشار "بولتن آنلاین مناقصات بین المللی" را در دستور كار خود قرار داده است و به اطلاع ‌رسانی مناقصات بین ‌المللی از مناطق مختلف جهان از جمله کشورهای همسایه ایران، منطقه آسیای میانه و قفقاز، خاورمیانه، جنوب آسیا و آفریقا می‌پردازد. این مناقصات در زمینه‌های راه و ساختمان، نفت و گاز، آب و فاضلاب، برق و ارتباطات طبقه ‌بندی شده ‌اند. ترجمه عناوین مناقصات به زبان فارسی از دیگر امكاناتی است كه در انتشار بولتن آنلاین مناقصات بین المللی مد نظر قرار گرفته ‌است.

اكنون مرکز اطلاع‌رسانی پیمانکاران بین‌المللی ایران به عنوان تنها مرجعی شناخته می‌شود که به زبان فارسی، مناقصات بین‌المللی را اطلاع‌ رسانی می‌ کند تا شرکتهای ایرانی فعال در زمینه صدور خدمات فنی و مهندسی بتوانند با سرعت بیشتری از این مناقصات مطلع گردند و حضور آنان در این مناقصات، تسهیل گردد.